Druk op huisartsenzorg neemt toe
Aanleiding voor de vragen waren zorgwekkende signalen over de beschikbaarheid van huisartsenzorg in de gemeente. Uit de beantwoording blijkt onder meer:
- Meer dan 200 statushouders hebben nog geen vaste huisarts;
- 224 gezinnen staan op wachtlijsten;
- Een derde van de huisartsen nadert de pensioenleeftijd;
- De bevolking van Leeuwarden groeit in vijf jaar met circa 4.000 inwoners.
Gemeente werkt aan oplossingen
Het college geeft aan actief samen te werken met onder andere het Continuïteitsteam Huisartsenzorg, zorgverzekeraars, Dokterszorg Friesland en de huisartsen zelf. Ook wordt ingezet op het verbeteren van de regionale samenwerking, het versterken van de positie van Leeuwarden als opleidingsplek voor huisartsen en het in beeld brengen van de zorgvraag in kwetsbare wijken.
Blijvende aandacht
“Wij zijn blij dat onze vragen hebben geleid tot meer inzicht én actie. De urgentie wordt gelukkig breed gedeeld,” aldus de fracties van PvdA en GroenLinks. “Maar de druk op de huisartsenzorg is groot en groeiend. Het is belangrijk dat we als gemeente vinger aan de pols houden om te zorgen dat iedere Leeuwarder – jong of oud, nieuwkomer of geboren Fries – toegang heeft tot goede basiszorg."